Duygu Kocabaylıoğlu Arazlı

Duygu Kocabaylıoğlu Arazlı

Direktör Yardımcısı

1984'te doğan Duygu Kocabaylıoğlu Arazlı, orta öğrenimini İzmir Bornova Anadolu Lisesi'nde tamamladı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü'nde 2007'de Edebiyat Uyarlamalarının Sinemadaki Yansımaları üzerine hazırladığı bitirme projesi lisans derecesi aldı. Edebiyat sevgisini görsel sanatlarla birleştirdi ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema Bölümü'nde yüksek lisans eğitimini sürdürdü. Türkiye'de ilk kez ele Polonya Sinemasında Ahlaki Kaygı Sineması bitirme tezi ile 2010'da yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Kısa film senaryo ekiplerinde, web sitesi projelerinde yerlerinde sonra 2010 Ekim ayında Beyazperde.com editör kadrosuna katıldı. 6 yılı aşkın süre dizi, sinema editörlüğü, proje yönetimi ve genel yayın yönetmenliği pozisyonlarını üstlendiği Beyazperde.com'dan 2017 Mayıs ayında ayrıldı. Sinema yazarlığına ve kültür-sanat muhabirliğine Beyazperde'nin yanı sıra popüler Sinema, Cine Dergi ve Öteki Sinema gibi farklı yayın organlarında devam etmekte, aynı zamanda reklam metni yazarlığı, editörlük, redaktörlük ve çevirmenlik gibi meslekleri de beraberinde sürdürmektedir.
2018 yılından bu yana Kadın Yönetmenler Festivali'ne basın mensubu, panelist ve moderatör olarak destek vermekte dir . Organizasyonun 4. yılından itibaren festival direktör yardımcılığı görevini üstlenmiştir.