Jale İncekol
Yönetmen


"Bu İşte Bir Umut Var belgeseliyle seçkimizde yer alan "Kavak Yelleri" dizisinin yönetmeni Jale İncekol ile aynı sahnenin, 5 farklı yorumla birbirine benzemeyen 5 farklı sahneye dönüşmesi, oyuncu yönetimi deneyimi.

Etkinlik Detayları


Prof. Berrak Taranç
Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı Öğretim Üyesi


Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı Öğretim Üyesi akademisyen ve müzisyen Berrak Taranç ile film müziğinin yaratım sürecine dair interaktif olarak gerçekleştirilecek atölyeye hayallerinizi alarak gelebilirsiniz.

Etkinlik Detayları


Nurdan Tekeoğlu
Yönetmen


Yeni bir fikriniz, yeni bir projeniz var ama bütçe bulamam diye cesaret edemiyorsanız, akademisyen ve "İki Yaka Yarım Aşk" filmiyle seçkimizde yer alan yönetmen Nurdan Tümbek Tekeoğlu, filminize fon bulabilmenin başka yollarını anlatacak.

Etkinlik Detayları


Aysim Türkmen
Yönetmen


İzmir nasıl bir karakter? Değişik tarihsel dönemlerde ve toplumsal süreçlerde İzmir nasıl tahayyül edilmiştir ve bu tahayyüller romanlara, sinemaya nasıl yansımıştır? Metinler,görsellerler ve özellikle filmler üzerinden İzmir'e baktıktan sonra kentin…

Etkinlik Detayları


Ayşegül Doğan
Yönetmen


Nazmiye Hanım ve Akvaryum filmleriyle seçkimizde de yer alan yönetmen Ayşegül Doğan, kısa film deneyimlerini, Cannes ve Saraybosna maceralarını paylaşmak için sizleri bekliyor!

Etkinlik Detayları


Dr. Hira Selma Kalkan
Psikiyatrist/ Sanat terapistti/ Psikeart/ Psikesinema


Sanat terapistti, Psikeart ve Psikesinema yazarlarından Psikiyatrist Dr. Hira Selma Kalkan iledışa vuramadığınız duygularınızı, kağıdadökme, resmetme deneyimi.

Etkinlik Detayları


Çiğdem Sezgin
Yönetmen


Kasap Havası filminin yönetmeni Çiğdem Sezgin ile senaryonuzu geliştirme deneyimi
Sadece senaryosu olanlara açıktır.

Etkinlik Detayları