Nazmiye Hanım Poster

Sinopsis

Beşiktaş’ ta akşamları 10’dan sonar ekmek arası köfte satmak için hep aynı köşede Nazmiye hanımı görebilirsiniz. Özellikle öğrenciler, maçtan dönenler hep Nazmiye hanımın köftesini yemek için onun seyyar arabasına uğrar. Nazmiye hanım bir kadın seyyar satıcıdır, annedir ve eştir.

Film Künyesi

  • Yönetmenler Ayşegül Doğan, Hakan Ergin
  • Film Süresi
  • Kurgu Ayşegül Doğan, Hakan Ergin
  • Görüntü Yönetmeni Ece Öztunç
Paylaş:

Gösterim Bilgileri

Yönetmenler

Ayşegül Doğan

Ayşegül Doğan

Boğaziçi Üniversitesi’nde Film Sertifika programını ve Bilgi Üniversitesi’nde Sinema TV Master programını tamamladıktan sonar uzun metraj filmlerde ve reklamlarda yönetmen asistanı olarak çalıştı. Kısa film ve belgeseller yazıp yönetti. 2014 Sarajevo Talents ve 2016 Kinoctambule Film Lab katılımcısı olmuştur. Aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi’nde film dersleri vermektedir ve 2014 yılından beri kendi kurduğu Film Okuma Atölyesi’nde sinema atölyeleri gerçekleştirmektedir.


Hakan Ergin

Hakan Ergin

Bilgisayar mühendisliği eğitimi almış, sinema-televizyon yükseklisans eğitimini tamamlamıştır. Kısa film ve reklam filmlerinde video editörü, dikey kurgu (compositing) operatörü ve hareketli medya grafiği (motion graphics) tasarımcısı olarak çalışmıştır. 2016’dan beri Dokuz Eylül Üniversitesi Film Tasarımı Bölümü’nde, sayısal canlandırma teknikleri ve yapım sonrası aşamaları kapsayan çeşitli dersler vermektedir.