The Secret Poster

Sinopsis

Denise Levertov’un The Secret “Sır” isimli şiiri üzerine deneysel bir yorum.

Film Künyesi

  • Yönetmenler Zeynep Merve Uygun, Esra Cimencioglu
Paylaş:
İzle

Yönetmenler

Zeynep Merve Uygun

Zeynep Merve Uygun

Zeynep Merve Uygun lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı, yüksek lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema ve TV Yüksek Lisans Programı’nda tamamlamıştır. Doktora derecesini Edinburgh Üniversitesi Transdisipliner Belgesel Film bölümünden almıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi, İstanbul Şehir Üniversitesi ve Koç Üniversitesi’nde belgesel sinema, dijital hikaye anlatıcılığı ve video üretimi üzerine dersler vermiştir. Şu anda Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nde doktor öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Uluslararası film atölyelerinde ve festivallerde mentör, eğitmen ve jüri üyesi olarak görev alan Uygun’un, IN OUT ve Zigzag gibi animasyon ve deneysel belgeselleri, başta Cannes, Altın Portakal, IF olmak üzere 50’nin üstünde film festivalinde gösterilmiş ve pek çok uluslararası ödüle layık görülmüştür. Uygun, yeni medya belgeselleri (interaktif belgesel, dijital hikaye anlatıcılığı, transmedya belgesel vb) üzerine çalışmaktadır.


Esra Cimencioglu

Esra Cimencioglu

Esra Cimencioglu ulusasiri medya, sehir ve postkolonyal teori uzerine Northwestern Universitesi'nde doktora calismasini surdurmektedir. PhD seruveninden once Istanbul'da kisa film ve belgesel produktorlugu yapti, cesitli produksiyon ve medya firmalarinda calisti. Su an Chicago'da yasamaktadir.