CemileSezgin Poster

Sinopsis

Cemile ve Sezgin, İzmir sokaklarında 5 yıldan bu yana duvarlara ve sokaklara aşklarını kazımaktadır. Yazılamaların olduğu Dominik Caddesi sakinlerinin bu gizemli karakterlerin kim olduğuna dair çok çeşitli teorileri vardır. Bu kısa belgesel, şehir yüzeylerinin kullanımına ve şehir efsanelerine dairdir.

Film Künyesi

  • Yönetmenler Aylin Kuryel, Raşel Meseri
Paylaş:

Yönetmenler

Aylin Kuryel

Aylin Kuryel

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisansını tamamladı. Yüksek lisans ve doktorasını Amsterdam Üniversitesi Kültürel Analiz (ASCA) programında, milliyetçilik(ler) ve imaj politikaları üzerine yaptı. Cultural Activism: Practices, Dilemmas and Possibilities (Rodopi Press, 2011) ve Küresel Ayaklanmalar Çağında Direniş ve Estetik (İletişim Yayınları, 2015) kitaplarının derleyenlerindendir. Amsterdam Üniversitesi’nde akademisyen olarak çalışıyor. Aynı zamanda belgesel ve kısa filmler yapıyor.


Raşel Meseri

Raşel Meseri

Raşel Meseri, E.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-TV bölümünü bitirdi, çeşitli belgesel ve kısa filmler yaptı. Tiyatro oyunları, çocuk kitapları ve romanları vardır. Can’lı ve Işıltı’lı Maceralar çocuk kitapları serisinin şimdiye kadar altı kitabı yayınlandı. Romanları arasında Köpekbalıklarının Kayıp Şarkıları ve Kırık Şehir vardır. Türkiye’de Yahudi Olmak: Bir Deneyim Sözlüğü kitabının editörlerinden biridir.