Nika, çaresizce paraya ihtiyacı olan genç bir kızdır. Yaşlılar kompleksindeki ilk iş gününde, ölmek için para ödemeye razı olan unutulmuş bir aktris olan Vera ile tanışır.

Film Künyesi

  • Yönetmen Verica Nedeska Trajkova
Film Detayları

Sara, Sanat okulunda final sınavına giriyor. Duvar resminin sergilenmesinden sadece bir gün önce kendine güveni yok ve erkek arkadaşı dikkatini dağıtıyor. Parti yapmak ve dinlenmek yıkıcı tarafını gösterir. Sonunda Sara doğru cevabı verebilir mi - he…

Film Künyesi

  • Yönetmen Ružica Anja Tadić
Film Detayları

Bir grup yaşlı, Üsküp'ün kültürel etkinliklerinin ve burada sunulan yemeklerin tadını çıkarıyor. Toplumsal yargı, eğlenme yollarını durdurmak üzereyken - bu alışkanlığın onlar için ne kadar önemli olduğunu anlarlar.

Film Künyesi

  • Yönetmen Ana Aleksovska
Film Detayları

10.000 dinarlık ödülünü almak ve çok hasta olan küçük kardeşine yardım etmek için okulunun Hristiyan bayramı Epifani şerefine düzenlediği dini yarışmaya katılmaya karar veren 10 yaşındaki bir Arnavut Müslüman çocuğun hikayesi.

Film Künyesi

  • Yönetmen Lidija Mojsovska
Film Detayları

Ücra bir köyün iki yaşlı sakini, önce kimin öleceğine ve köydeki tek mezarı alacağına dair şiddetli bir kavga çıkarır.

Film Künyesi

  • Yönetmen Eleonora Veninova
Film Detayları

Saint Nino'dan çilek toplamak için yola çıkan dört rahibe, ruhani yaşamlarının en büyük incelemesiyle karşı karşıya kalırlar: ormanda yaralı buldukları savaş suçlusu ile ne yapacaklarına karar vermeleri gerekir.

Film Künyesi

  • Yönetmen Tanja Brzakovic
Film Detayları

Işık ve dokuya gösterilen dikkat ve kusursuz kompozisyon sayesinde, Bosna'nın kırsal kesimindeki iki kadının karmaşık olmayan yaşamları bir yağlı boya tablonun saygısıyla anlatılıyor. Her eylemleri ve sözleri, doğa ve insanlığın nasıl etkileşime gird…

Film Künyesi

  • Yönetmen Maja Novaković
Film Detayları

Genç bir kadın, geçmişinden cinsel tacizin yarattığı travma ile yüzleşmek için birkaç yıl sonra yurtdışından eve döner. Travmasının sessiz tanıkları hala eski yalanlarla yaşamaktadır. Gerçek için yeterince cesurlar mı?

Film Künyesi

  • Yönetmen Ivana Todorović
Film Detayları

Olja, hoşnutsuz, on sekiz yaşında bir kız, yanlış anlaşılmalarla dolu bir ailede yaşıyor. Erkek kardeşinin kız arkadaşı ailesini ziyarete geldiğinde, tek önemli şey olarak gördüğü kardeşini kaybetmekle karşı karşıya kalır. Çevresindeki herkese öfkele…

Film Künyesi

  • Yönetmen Jovana Avramovic
Film Detayları

Paskalya gününde, kız arkadaşı onun yerine ailesini seçtiğinde Nevena, iki kırmızı yumurta boyar ve görüşmediği babasıyla tanışmak için bir yolculuğa çıkar.

Film Künyesi

  • Yönetmen Slava Doytcheva
Film Detayları