Yaşam Hattı Poster

Sinopsis

Karantina zamanı Birleşik Krallık’ta aile içi şiddete maruz kalanlarla ilgili hatlara gelen aramalarda büyük bir artış görüldü; yardım kuruluşlarından bazıları hizmetlerinde pandemi sebepli %70’ten fazla düşüş görülürken, aramaların %200 arttığını rapor ettiler. Aile içi şiddete yönelik hizmetler sektörü pandemiyle nasıl baş etti? Bu sektörün cephede çalışanları neler tecrübe etti? Zoom üzerinden ve karantina sonrası dönemde gerçekleştirilen geniş bir röportaj serisi ile bu film, aile içi şiddet hizmetleri kilit ve önde gelen çalışanlarının kendi seslerini ve görüntülerini, ilk kez ve ilk elden, sunuyor.

Film Künyesi

  • Yönetmenler Eylem Atakav, Karoline Pelikan
  • Film Süresi
Paylaş:

Yönetmenler

Eylem Atakav

Eylem Atakav

Eylem Atakav, East Anglia Üniversitesi’nde, Film, Cinsiyet ve Halk Katılımı Bölümü Profesörü’dür. “Women and Turkish Cinema: Gender Politics, Cultural Identity and Representation” - Kadın ve Türk Sineması: Cinsiyet Politikası, Kültürel Kimlik ve Temsiliyet (Routledge, 2012) kitabının yazarıdır ve Türkiye’deki çocuk gelinlerin zorla evlendirilmesi üzerine yapılmış, uluslararası düzeyde tanınan “Growing Up Married” - Evli Büyümek belgeselinin yönetmenidir.


Karoline Pelikan

Karoline Pelikan

Karoline Pelikan, Alman-Peru kökenli ödüllü bir belgesel film yapımcısıdır. Yapın şirketi Pelikan Pictures sosyal adaletsizlik ve eşitsizlik, eğitim amaçlı filmler, kadına karşı şiddet ve LGBTQI hakları üzerine yoğunlaşmıştır. Karoline’in yarattığı ödüllü güçlendirme projesi “EmpoderArte”, Peru’nun dezavantajlı bölgelerinde yaşayan kadınlar için bir seri film atölyesidir.