Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali 2022

5. Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali Kazananları!

5. Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali
Ulusal en iyi kısa film- siz biraz uzak kaldınız
Ulusal kamera göz en iyi belgesel film- sıradan birkaç gün
Biket İlhan ulusal en iyi yönetmen- plastik rüya
Sevin Okyay sinema yazarlığı ödülü- Melis behlil
Siyad ulusal en iyi belgesel film- acı ve tatlı
Siyad ulusal en iyi kısa film- mamaville
En iyi deneysel film- women a documentary about the status of women in society
En iyi animasyon film- Steve & Steve
Altın makara en iyi uzun metraj film- first snow ve iron defiency
Uluslararası en iyi kısa film- the jackpot
Uluslararası en iyi belgesel- sweeping yerevan
Özel mansiyon animasyon- the classmate
Özel mansiyon deneysel- I don’t want to be a human anymore

Kadın Yönetmenler Festivali

5.UKYF ETKİNLİK VE GÖSTERİM PROGRAMI

5. Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali Etkinlik Ve Gösterimleri

Institut français de Turquie - 28.02.2022


10:30 Narges Abyar Künye 143 Gösterimi - Moderatör: Doç.Dr. Sabire Soytok
13:00 Narges Abyar Master Class - Moderatör: Doç.Dr. Sabire Soytok
15:15 First Snow- Nathalia Konchalovsky (Rusya) 83'
17:15 Sweeping Yerevan - Nairi Hakhverdi (Ermenistan) 53' (+22)
19.00 My Upside Down World - Elena Goatelli ( İtalya) 70


Institut français de Turquie - 01.03.2022


10:30 "Jale İncekol" Söyleşi
13:00
Ashes - Saeedeh Dalirian ( İran) 11'57
Eyelashes Of The Exodus- Zoé Simpson, Victor Picard (Fransa) 10'43
Emergency - Maryam Esmıkhanı (İran) 15'
Delphyne Vasilisa Forbes (Birleşik Krallık) 15'
Ancora Non Lo So - Maaria Sayed (İtalya) 15' Flawless - Anaïs Lonkeu (Fransa) 17'09 Pandora - Tova Beck
Friedman (America) 2'32
15:15
Identıty Es Alena Cıncerova (Çek Cumhuriyeti) 80'
17:15
Marianne Valentina Canavesio Fransa 78’
19:00
201 Days Zınn - Justın Anne (Fransa) 4'30
Flee - Xinyi Hong( Birleşik Krallık) 22'12
Il Dısordıne Del Mosaıco - Vittoria Rizzardi Penalosa (İtalya) 18'
The Jackpot - Alice Von Gwinner (Almanya) 22'40


Institut français de Turquie - 02.03.2022

10:30 İlk film yapımcılık serüveni. Do’s ve Don’ts. Kitlesel Fonlama ile Tanışma ve püf
noktalar:Doç.Dr.Nurdan Tekeoğlu

13:00
The Thırd Slaughterhouse -Sogol Izadi Fard (İran) 4'57
Women - A Documentary About The Status Of Women İn The Society -Kateřina Wiecková (Çek
Cumhuriyeti ) 9'
The Women Of Icarus - Marie M'alaya Saurat (Fransa) 15'
What A Circus - Anita Pico (Birleşik Krallık) 3'37
Pass -Elika Abdollahi (İran) 10'
I Don't Want To Be A Human Anymore - Martina Selva (İtalya) 10'
Misplace -Maede Jenab (İran) 11'06 Coo Coo- Svetlana Belorussova (Rusya) 19'10
15:15
EN CAMINO - México, Machismo And Clouds Isabella Cortese, Federico Fenucci, Giuditta Vettese (İtalya)
30’
What Nobody Talks About - Hansine Killingmoe Såstad (Norveç) 22'12
The Palace Of The Sunflowers Seeds- Beatrix Vellila, Hernan Cabo (İspanya) 12'
Larvae Story- Hyemin(Roda) Kim(Na) (Kore) 4'14
17:15
For What Sın!? - Maryam Ebrahimvand (İran) 28:24
Dısh - Rana Vaezi, Ozra Khan Khajeh (İran) 21'20
Matryoshka Yalda Zadvan (İran) 14'11
+10
19:00
White Whale - Tatyana Fedorovskaya (Rusya) 120'


Institut français de Turquie - 03.03.2022


10:30 Belgesel Film Atölyesi "Sevinç Baloğlu" ''Fatoş Yapıcı''
13:00
Concrete Sea - Julia Naidin (Brazil) 15'
Chinese Fussion -Siyu Yan (Çin) 25'
The Housemaid - Roxanne Stam (Hollanda) 13'
2Lines/2ives - Alyona Kaporina (Ukrayna) 18'
The Classmate - Anastasia Dimitra (Yunanistan)5'
Doll Story - Shakila Samavati ( İran) 19'54
15:15
La Lupa Manon Décor - Michele Salimbeni (Fransa) 61’
17:15
Musher - Anuradha Rana, Laurie Little (Amerika) 72'
19.00
A Butterfly's Heart - Inesa Kurklietyte (Litvanya) 105’


Institut français de Turquie - 04.03.2022


10:30
Bir drama serisi sunumu nasıl olmalı? Burçak Üzen Açık - Nilüfer Uzun Deveci
13:00
İçtima Nuray - Kayacan 47'41
Kişi ve Mekan - Zuhal Kaya 30
15:15
Acı ve Tatlı - Didem Şahin 70' Didem Şahin'i anma töreni
17:15
Plastik Rüya - Merve Bozcu 20'45
Siz Biraz Uzak Kaldınız - Elif Refiğ 22'15
Korosi - Burcu Özkan (Türkiye) 7'15 Steve&Steve - Merve Çaydere (Türkiye) 7'
Fish Out Of Water - F. Nur Özkaya (Türkiye) 4'09 (Ali Tatar'ın Moderatörlüğünde)
19.00
Vatansız - Esra Yıldız 66’


Institut français de Turquie - 05.03.2022


10:30 Çiğdem Sezgin Yönetmenlik Atölyesi
13:00
Sıradan Birkaç Gün - Pınar Okan 76' (+29)
15:15
Bayrak - Pınar Göktaş 12:52
Dostlar - Elif Büşra Keleş 12:28
Mamaville - Irmak Karasu 20’
Paylaşılan Yalnızlık - Nurbanu Atalay 10’
Malumun İlamı - Dilara Mutlu (Türkiye) 3'10
Flik Flok Angeliki Pardalidou Yunanistan 14:00
Teslimat - Doğuş Özokutan 11'55
17:15
Ezgi Çelik Oyunculuk Atölyesi
19.00
Bekleyiş - Aslı Akdağ 67' (Ali Tatar'ın Moderatörlüğünde)


Institut français de Turquie - 06.03.2022


10:30
She's The Protagonist - Sarah Carlot Jaber (Belçika) 14'
A Superheroes' One - Chon López Solano (İspanya) 11'
Dirty Hands- Rosselet Ruiz Helene (Fransa) 20'23
13:00
80.000 Schnitzel - Hannah Schweier (Almanya) 103'
15:15
Lemon Island - Gabriella Bácskai (Macaristan)99'
17:15
Iron Deficiency - Azadeh Abadpour (İran) 74’
19.00
The Palace Of The Sunflower Seeds -Beatriz Velilla, Hernán Cabo (İspanya) 12'
Havens - Rıfugı -Elena Grıggıo (İtalya) 20'
Fish Like Us -Raphaela Schmid (Avusturya) 17'
Comrade Tito - Olga Kosanović (Almanya, Avusturya) 27


Tire - 06.03.2022


Tire Meclis - 14:00 Banu Bozdemir ile Çocuklar için Sinema Atölyesi (Gülcüoğlu Konakları Bahçesi)
Tire Belediyesi Kültür Salonu – 14.00
Bayrak - Pınar Göktaş 12:52
Dostlar - Elif Büşra Keleş 12:28
Mamaville - Irmak Karasu 20’
Paylaşılan Yalnızlık - Nurbanu Atalay 10’ Malumun İlamı - Dilara Mutlu (Türkiye) 3'10
The Enchanted Valley 28'10
Tire Belediyesi Kültür Salonu – 16:00
Bekleyiş - Aslı Akdağ 67'
Tire Belediyesi Kültür Salonu – 18:00
Vatansız - Esra Yıldız 76’


TİRE - 07.03.2022


11.00 Gülengül Altıntaş ile Senaryo Atölyesi (Dere Kahve)
Tire Meclis - 14:00 Çocuklarla Film Müziği Atölyesi
Tire Belediyesi Kültür Salonu – 14.00
Plastik Rüya - Merve Bozcu 20'45
Siz Biraz Uzak Kaldınız - Elif Refiğ 22'15
Teslimat - Doğuş Özokutan 11'55
Korosi - Burcu Özkan (Türkiye) 7'15
Fish Out Of Water - F. Nur Özkaya (Türkiye) 4'09
Steve&Steve - Merve Çaydere (Türkiye) 7' The Song of the Whale 15'20
Tire Belediyesi Kültür Salonu – 16:00
Sıradan Birkaç Gün - Pınar Okan 76'
Tire Belediyesi Kültür Salonu – 18:00
İçtima Nuray - Kayacan 47'41
Kişi ve Mekan - Zuhal Kaya 30'


Tire - 08.03.2022

Tire Meclis - 12:00 Aysim Türkmen: Kentten Karakter Yaratmak
Tire Belediyesi Kültür Salonu – 14:00 TİRE GEZİSİ
Tire Belediyesi Kültür Salonu – 16:00 AYÇA BÜKÜLMEYEN: KETEN'İN DÖNGÜSÜ 25'
Tire Belediyesi Kültür Salonu – 18:30 ÖDÜL TÖRENİ ve KAPANIŞ

Raindance Film Festivali ile yeni işbirliğimizi duyurmaktan gurur duyuyoruz!

Birleşik Krallık'ın en büyük film festivali Raindance Film Festivali ile yeni işbirliğimizi duyurmaktan gurur duyuyoruz!

Birleşik Krallık'ın en büyük film festivali Raindance Film Festivali ile yeni işbirliğimizi duyurmaktan gurur duyuyoruz!

Raindance Film Festivali, Sinema Sanatları ve Bilimi Akademisi (ABD), İngiliz Film ve Televizyon Sanatları Akademisi ve İngiliz Bağımsız Film Ödülleri tarafından resmi olarak tanınmaktadır. Raindance'in seçilmiş kısa filmleri, Oscar ve BAFTA değerlendirmelerine girmeye hak kazanıyor.

Bu işbirliği sayesinde bu yıl 5. Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali'nde Ulusal Kategori'nin en iyi beş filminin yönetmenlerine de filmlerini Raindance Bağımsız Film Festivali'ne göndermeleri için ücret muafiyet kodu verilecek.

Tüm kadın sinemacılar adına Raindance Bağımsız Film Festivali'ne en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Kısa Candır Ulusal Kısa Film Finalistleri

Bayrak - Pınar Göktaş

Dostlar - Elif Büşra Keleş

Mamaville - Irmak Karasu

Paylaşılan Yalnızlık - Nurbanu Atalay

Plastik Rüya - Merve Bozcu

Siz Biraz Uzak Kaldınız - Elif Refiğ

Teslimat - Doğuş Özokutan

KAMERA GÖZ ULUSAL BELGESEL KATEGORİSİ FİNALİSTLERİ

Acı ve Tatlı - Didem Şahin

Bekleyiş - Aslı Akdağ

İçtima - Nuray Kayacan

Sıradan Birkaç Gün -  Pınar Okan

Kişi ve Mekan - Zuhal Kaya

Vatansız - Esra Yıldız

DÜNYA PANORAMASI GÖSTERİM SEÇKİSİ

Ruhların Pramidi ve Yaşlı Kalpler Çağıl Saydam, Hasne -, İmen – Türkiye

Shadows on my Soul , Stella Sema Yesiltac Almanya

Codetta, Adaya Fiterman İsrail

I Dream in Color,  Madison DeCory Amerika

A Poetess, Sahra Fathi, Saeed Dashti İran

REMEDY, TUĞÇE SARI Türkiye

LAST SEPTEMBER, Gülsün Odabaş Türkiye

The Enchanted Valley, Annja Krautgasser Avusturya

GREY FEATHER , Sophea KIM Kamboçya

Us Two Or Nothing ,Karina Beuthe Orr Fransa

Flik Flok,Angeliki Pardalidou Yunanistan

with strings attached ,Alla Abdunabi Birleşik Krallık

Mother Shoal, Kirsten Horne Güney Afrika

Regolith, Salehe Mortezania İran

Al Bahr, Vanessa CHAUVIN DEGENNE Fransa

Musher, Anuradha Rana, Laurie Little Amerika

The Song of the Whale, ASPA SIOKOU Yunanistan

What really matters, Esther Pastor İspanya

Honey and Vinegar, Kary Ríos Santana Puerto Rico

The savior, Soheila Pour Mohammadi İran

STALKING CHERNOBYL: exploration after apocalypse  Iara Lee Amerika

A Toi Nour ,Azar Chami Lübnan

She's The Protagonist, Sarah Carlot Jaber Belçika

Copy That, Margaret McGoldrick Birleşik Krallık

FIGHTERS ,Malika Hadjal Fransa

Azul, Lucia Lalor Arjantin

¿Estáis ahí? / Are you there? Ana Ferri Frigola İspanya

Good Girl,  Raheleh Karami İran

Gone men's bride ,Robabeh Rouhi İran

Concrete Sea ,Julia Naidin Brezilya

BFF Thelma & Louise: Tanya & Lucy Revisit 30 Years On ,Lucy Brown Birleşik Krallık

The Women ,Neergaard Almanya

Lemon Island ,Gabriella Bácskai Macaristan

a:dress, Clare Unsworth Birleşik Krallık

ULUSLARARASI ALTIN MAKARA FİNALİSTLERİ

A BUTTERFLY'S HEART   Inesa Kurklietyte Litvanya   

La Lupa  Manon Décor, Michele Salimbeni  Fransa

White Whale     Tatyana Fedorovskaya   Rusya

Marianne  Valentina Canavesio Fransa 

First Snow Nathalia Konchalovsky Rusya  

Iron Deficiency Azadeh Abadpour İran

KAMERA GÖZ ULUSALARARASI BELGESEL FİNALİSTLERİ

What Nobody Talks About , Hansine Killingmoe Såstad  Norveç

FOR WHAT SIN!? , Maryam Ebrahimvand  İran

80.000 Schnitzel  , Hannah Schweier  Almanya    

EN CAMINO - México, machismo and clouds Isabella Cortese, Federico Fenucci, Giuditta Vettese İtalya

Sweeping Yerevan ,Nairi Hakhverdi  Ermenistan  

My Upside Down World , Elena Goatelli  İtalya   

IDENTITY ES , ALENA CINCEROVA Çek Cumhuriyeti

KISA CANDIR ULUSLARARASI FİNALİSTLER

CHINESE FUSİON -  Siyu Yan Çin

FLEE - Xinyi HONG Birleşik Krallık

DELPHYNE- Vasilisa Forbes Birleşik Krallık

FLAWLESS - Anaïs Lonkeu Fransa

ASHES  -   Saeedeh Dalirian İran   

MATRYOSHKA -   Yalda Zadvan İran

2 LINES / 2 LIVES -Alyona Kaporina  Ukrayna

COO - COO  - Svetlana Belorussova Rusya 

THE JACKPOT  - Alice von Gwinner   Almanya

DISH - Rana Vaezi, Ozra Khan Khajeh İran

EYELASHES OF THE EXODUS -   Zoé Simpson, Victor Picard Fransa      

201 DAYS -ZINN-JUSTIN Anne Fransa   

EMERGENCY - Maryam ESMIKHANI İran  

Dirty Hands -ROSSELET RUIZ Hélène Fransa 

IL DISORDINE DEL MOSAICO- Vittoria Rizzardi Penalosa İtalya    

A superheroes' one -Chon López Solano İspanya     

The palace of the sunflower seeds- Beatriz Velilla, Hernán Cabo İspanya   

Housemaid #2 - Roxanne Stam Hollanda 

HAVENS - RIFUGI ELENA GRIGGIO İtalya    

ANCORA NON LO SO -  Maaria Sayed  İtalya 

Fish Like Us  - Raphaela Schmid Avusturya  

Comrade Tito   -  Olga Kosanović  Almanya, Avusturya

DENEYSEL ULUSLARARASI FİNALİSTLERİ

DOLL STORY - Shakila Samavati İran 

THE THIRD SLAUGHTERHOUSE - Sogol Izadi Fard İran  

WOMEN - A DOCUMENTARY ABOUT THE STATUS OF WOMEN İN THE SOCİETY -  Kateřina Wiecková Çek Cumhuriyeti    

THE WOMEN OF ICARUS  - Marie M'ALAYA Saurat Fransa     

What a Circus -  Anita Pico Birleşik Krallık

Pass  - Elika Abdollahi  İran 

I don't want to be a human anymore - Martina Selva İtalya    

Misplaced - Maede Jenab İran    

Malumun İlamı - Dilara Mutlu Türkiye

Animasyon Uluslararası Finalistler

LARVAE STORY - Hyemin(Roda) Kim(Na) Kore

KOROSİ - BURCU ÖZKAN Türkiye

Fish Out Of Water -  F. Nur ÖZKAYA Türkiye

The Classmate - Anastasia Dimitra  Yunanistan

Steve&Steve  - Merve Çaydere  Türkiye

PANDORA - Tova Beck-Friedman Amerika

BASINDA UKYF!

#SINIRLARIAŞIYORUZ

 5. Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali’nin Yarışma Filmleri ve Dünya Panorama Seçkisi Belli Oldu! Sanatokur.com'dan daha fazlasını okumak için tıklayın!