EN CAMINO - México, Machismo and Clouds  Poster

Sinopsis

En camino, Mexico City'den Mérida'ya bir yolculuğu anlatır. Birçok kadın ve aktivistin tanıklıklarını toplar. Deneyimleri ve duyguları aracılığıyla temel bir soruyu ele alır: Meksika'da kadın olmak ne anlama geliyor? Cevap çoğuldur ve bizi ekonomik sömürü temalarına götürür; insan kaçakçılığı; kurumsal koruma eksikliği; ekonomik, eğitimsel, cinsel ve üreme haklarında eşitsizlik; aşk kelimesinin kültürel anlamı; cinsel ve psikolojik şiddet. Latin Amerikalı kadınların sosyo-politik durumunu karmaşıklaştıran ve ağırlaştıran sömürge tarihinin dışında, kökler ortaktır: dünya hala maçodur ve kadınlar, çoğu zaman erkek gücünün piyonlarıdır. Yüzlerinin dokusunda, Meksika'nın renklerinde, manzaralarında, gökyüzünde ve bulutlarında -çünkü gökyüzüne bakmak yeni ufuklar açmanın temel jestidir- kadınlar bize "hayır" diyebilme hakkı için verdikleri mücadeleyi anlatıyorlar.

Film Künyesi

  • Yönetmen Isabella Cortese, Federico Fenucci, Giuditta Vettese
Paylaş:

Gösterim Bilgileri

  • 02 Mart 2022 Çarşamba
  • 15:15

Yönetmen

Isabella Cortese, Federico Fenucci, Giuditta Vettese

Isabella Cortese, Federico Fenucci, Giuditta Vettese

ISABELLA CORTESE (Milano, 1994) Milano'daki IED'de moda ve grafik tasarım eğitimi aldı ve 2015'te muhalif sanat üzerine bir tezle mezun oldu. Hemen iş dünyasına atıldı ve Moncler markasında koleksiyon grafik tasarımcısı oldu. Bugüne kadar serbest olarak grafik tasarımcılık ve yaratıcı yönetmenlik yaptı. Uzun yıllar boyunca geniş bir enternasyonalist sosyal aktivizm ağının bir parçası olmuştur. Dünyanın dört bir yanındaki kadınların özgürleşme mücadelesine odaklanan bir dizi uluslar arası işbirliği projesinde yer almaktadır.

FEDERİCO FENUCCİ (Milano, 1996) 2020 yılında Milano Devlet Üniversitesi'nden hayvan dünyasında saldırganlık üzerine bir tezle mezun oldu. Üniversitedeki ilk yıllarından itibaren Milano'daki fotoğraf çekimlerinde fotoğrafçı asistanı olarak çalışmaya başladı. Sinema tarihi ile çok ilgilenmeye başladı ve kendi kendini yetiştirerek bir film yapımcısı oldu.

GİUDİTTA VETTESE (Milano, 1994) Milano Devlet Üniversitesi'nde bakış ve imgelerin gücü üzerine bir tez yazdı ve felsefe alanında eğitim aldı. Çalışmalarına Paris'te EHESS'de sosyal bilimler ve estetik alanında disiplinler arası bir yüksek lisans ile devam etti ve beden, travma ve ruhsal deneyim üzerine bir araştırma tezi ile buradan mezun oldu. Beden ve cinsiyetle ilgili konularda uzun süredir çalışmalar yapmakta, kültürel ve ilişkisel alanlarda hareket, nefes teknikleri ve tartışma anlarını birleştiren toplu seminerler vermektedir. Üniversitedeki ilk yıllarından beri Milano ve Paris'te çevirmen ve set tasarımcısı olarak çalıştı. Daha sonra sanat arşivcisi olarak da uzmanlaştı.