Emma Poster

Sinopsis

Emma, İngiltere de lise öğrencisiyken, kız arkadaşı ile okuldan kaçarak bir düğüne giderler. Bu kaçamak düğünde gördüğü Türk Mehmet'e aşık olmasıyla kaderini değiştirir. Kaçak bir göçmen olan Mehmet, sınırdışı edilince, Emma onun arkasından Türkiye'ye gelir. Mehmet ve 8 çocuğu ile Sarılar köyünde yaşamını sürdüren Emma Işık; köy yaşamına adapte olurken, geçim sıkıntısının çemberinde, yabancı bir kadın ve anne olmanın da mücadelesine odaklanır.

EMMA BELGESELİ; Hayvancılık ve tarım ile uğraşan İngiliz Emma'nın, Türkiye'nin köyünde yaşadığı ilham veren hayatını ve doğa ile arasında kurduğu 'derin bağı' konu almaktadır.

Film Künyesi

  • Yönetmen Merve Kuş Mataracı
  • Film Süresi
Paylaş:

Gösterim Bilgileri

Yönetmen

Merve Kuş Mataracı

Merve Kuş Mataracı

1989 yılında Gaziantep’te doğdu. 18 yaşında, ilk kısa metraj filmi olan “Kaybetmek” in senaryosunu yazdı ve yönetmenliğini gerçekleştirdi. 2011 yılında Niğde Üniversitesi/Radyo-Tv Teknolojileri Bölümünden mezun oldu. Bu süre zarfında 9 kısa film yaptı. Ayrıca çeşitli dizi ve sinema filmi projelerinde yardımcı yönetmenlik yaptı. 2021 yılında; T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle yazmış olduğu ‘ÜÇ METRE’ adlı Uzun Metraj Sinema Filmi senaryosu, 58. Antalya Film Festivali/Antalya Film Forum - Kurmaca Pitching Platformu TRT ödülünü ve TÜRSAK/Denizbank İlk Film İlk Senaryo Yarışması Yapım Destek Platformu  Jüri Özel Ödülünü kazandı. 2023 yılında çekimleri tamamlanan ‘’EMMA’’ adlı belgesel filmi ulusal ve uluslararası birçok festivalde yarıştı ve ödüller aldı. Yönetmen;  ''Does Anyone Hear My Voice? - Aftershock'' adlı son belgeselinin festival süreçleriyle ilgilenmektedir.