Siber Kadınlar Poster

Sinopsis

Graziela Mantoanelli tarafından çekilen bu belgesel bilim dünyasındaki kadınların hikayelerini anlatıyor.

Günümüzde teknoloji hayatın her alanında insanlığa yol gösteriyor. Bilgisayarların dilinden anlamak işe alım kriterlerinde birinci sırada. Bu nedenden ötürü kadınlar kendilerini bu alanda geliştime ihtiyacı duyuyorlar.

CİBERNÉTİCAS, geliştirdikleri teknolojilerle dünyayı şimdi ve geçmişte daha insani ve daha eşit kılan kadınların hikayelerini izleyiciye sunuyor. Modern dünyada yaşam modellerini kontrol eden ekosistemde kadınların varlığına dair bir yansıma.

Sosyal, ekonomik ve kültürel gelişmeyi etkileyen teknoloji dünyasında kadının varlığını teşvik eden bir manifesto filmi.

Film Künyesi

  • Yönetmen Graziela Mantoanelli
  • Film Süresi
Paylaş:

Gösterim Bilgileri

Yönetmen

Graziela Mantoanelli

Graziela Mantoanelli

Graziela Mantoanelli Deusdará Filmes bünyesinde çalışan bir yönetmen. Filmleri arasında DE PEITO ABERTO (2019) ve DEFINING THE LOOK (2018) bulunuyor. COMER O QUÊ? (2015) ve EQUAL (2016) fimlerinde hem yönetmenlik hem oyunculuk yaptı, Canal Futura’da yayınlanan IDADE MÍDA adlı dizinin, À DISTÂNCIA (2015), PLEASURE & PECADOS ve HATE (2013) adlı filmlerin yapımcılığını üstlendi. 10 yıl boyunca OPOVOEMPÉ grubunda performans sanatçısı olarak çalıştı, önemli ödüller kazandı ve uluslararası performanslar sergiledi. S.Paulo University’de halk sağlığı alanında yüksek lisans yaptı.