Marianne Poster

Sinopsis

Yedi Fransız Müslüman kadın, hayatlarının anlatısını geri alıyor, “ezilen Müslüman kadın” fikrine meydan okuyor ve izleyiciyi özgürlük, feminizm ve Fransız ulusal kimliği üzerine kendi varsayımlarını sorgulamaya itiyor.

Film Künyesi

  • Yönetmen Valentina Canavesio
Paylaş:

Gösterim Bilgileri

  • 01 Mart 2022 Salı
  • 17:15

Yönetmen

Valentina Canavesio

Valentina Canavesio

Valentina Canavesio belgesel film ve televizyon yapımcısıdır. İlk uzun metrajlı filmi Footprint, 20016 yılında Sheffield DocFest'te prömiyer yaptıktan sonra Women Make Movies bünyesinde gösterilmiştir.
Uzun metrajlı çalışmaları arasında My Italian Secret (2014), These Birds Walk (2013), One Day On Earth (2011) ve Welcome to Detroit (2010) yer alıyor.
Ürettiği televizyon içeriklerinden en ünlüsü Italian Public'in en uzun süredir yayınlanan televizyon dizisi olan Linea Verde'dir.

Sosyal adalete olan tutkusu onu dünyanın dört bir yanında çeşitli sivil toplum örgütlerine ve BM'ye götürdü. Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Pakistan ve Filipinler gibi yerlerde, kısa içerikler üretti. Bu çalışmadan Kolombiya'da çekilen Biblioburro filmi PBS'de defalarca yayınlandı ve izleyicilerin yılın en sevdiği hikayelerinden biri olarak seçildi. Film daha sonra bir çocuk kitabı olarak piyasaya sunuldu ve beş dile çevrildi.
Valentina, Güney Kaliforniya Üniversitesi'nden onur derecesi ile mezun oldu. Paris'teki Sciences-Po Üniversitesi'nde uluslar arası ilişkiler alanında yüksek lisans yaptı. Berlinale Talent Campus programı tarafından 2010 yılının gelecek vaat eden film yapımcılarından biri olarak seçildi.