Düet Poster

Sinopsis

Mısra ve Defne, senkronize yüzme sporu sayesinde tanışmış iki yakın arkadaş ve düet partneridir. 2016 Rio Olimpiyat Elemeleri’nde yarışma şansını kaçırdıktan sonra 2020 Olimpiyatları için çalışmaya başlarlar. Hayallerinin peşinden gittikleri sırada, spor için yetersiz koşullar ve Kovid-19 pandemisi gibi birçok sorunla yüzleşmek zorunda kalırlar. Kadınlar ve LGBTİ+’lar için baskıcı bir toplumda ortak hayalleri için çalışırken, karakterleri birbirinden tamamen farklı bu iki arkadaşın mücadelesi, onları zor bir kararla karşı karşıya bırakır.

Film Künyesi

  • Yönetmen Ekin İlkbağ – İdil Akkuş
  • Film Süresi
Paylaş:

Gösterim Bilgileri

Yönetmen

Ekin İlkbağ – İdil Akkuş

Ekin İlkbağ – İdil Akkuş

Ekin İlkbağ 1998’de İstanbul’da doğdu. University of the Arts London’da sinema eğitimi aldı. 2016 yılında İdil Akkuş’la birlikte çekmeye başladığı ilk uzun metraj filmi Düet’in in ortak yapımcı ve yönetmenliğini üstlendi. Filmde anlattığı karakterler gibi eski senkronize yüzme sporcusu.

İdil Akkuş 1995’te İstanbul’da doğdu. Sinema eğitimini İstanbul Üniversitesi’nde tamamladı. 2016 yılında çekimlerine Ekin İlkbağ’la birlikte başladığı ilk belgesel filmi Düet’in ortak yönetmenliğini, ortak yapımcılığını ve kurgusunu üstlendi. Film editörü ve eski senkronize yüzme sporcusu.