Laf Aramızda Engürü Kahve Poster

Sinopsis

1985-2007 yılları arasında Ankara'nın en merkezi yerlerinden biri olan Konur Sokak'ta yer alan Engürü kahvesi, o dönem Ankara'da yaşayan ve düşünsel, yazınsal, sanatsal üretim yapanların iletişim ve buluşma mekanı haline gelmiştir. Belgesel, bu kahve çevresindeki tanışıklıkların, rastlaşmaların, kesişmelerin yol açtığı üretimler üzerinden 1990’lar Ankara’sının politik, toplumsal, kültürel iklimine bir bakıştır.

Film Künyesi

  • Yönetmenler Özlem Mengilibörü, Can Mengilibörü
  • Film Süresi
Paylaş:

Gösterim Bilgileri

Yönetmenler

Özlem Mengilibörü

Özlem Mengilibörü

Özlem Mengilibörü ODTÜ Mimarlık bölümünden mezun oldu. Kurumsal film metin yazarlığı ve grafik tasarım alanında çalışıyor. Kısa film ve fotoğraf çekiyor. 1985’ten beri Ankara’da yaşıyor ve Solfasol, Zıtlar Mecmuası gibi Ankara’nın kent odaklı yayınlarına destek veriyor. AsiKeçi Ankara Sanat İnisiyatifi içerisinde yer aldı. 1993 yılından beri STB Tasarım bünyesinde faaliyet raporları ve tanıtım katalogları için editörlük ve redaksiyon yapıyor. 2015 yılından beri STB Yapım bünyesinde firma tanıtım filmlerinde metin yazarlığı ve senaristlik yapıyor.


Can Mengilibörü

Can Mengilibörü İstanbul Erkek Lisesi ve ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünden mezun oldu. Kurumsal film prodüksiyon ve tasarım alanında çalışıyor. Deneysel kısa film çekiyor, fotoğraf yapıyor, ıslak kolodyon ve alternatif baskı yöntemleriyle ilgileniyor. Patent ve telif hakları konusunda bilirkişilik yapıyor. 1985’ten beri Ankara’da yaşıyor ve Solfasol, Zıtlar Mecmuası gibi Ankara’nın kent odaklı yayınlarına destek veriyor. AsiKeçi Ankara Sanat İnisiyatifi içerisinde yer aldı.