Peki Ben Neden Hala Buradayım? Poster

Sinopsis

Bilinç dışımdaki yüzleşmeleri anlattığım, üç filmin de ‘kendini anlama ve kabullenme’ sürecini temsil ettiği Pandemi Üçlemesi’nin ikinci filmi olan “Peki Ben Neden Hala Buradayım?”, bilinç dışının en karanlık, en derin ve en tekinsiz yerlerine iniyor. Film, öznel ses tasarımı ve deneysel kurgu tekniklerini kullanarak bir deneyimleme; bu deneyim sonucunda ‘anlaşılma’ ve ‘iyileşme’ sürecine giden basamağı oluşturuyor.

Bazen iyileşmek için hiç gitmek istemediğimiz yerlere gidip hiç hatırlamak istemediğimiz şeyleri hatırlamamız; onları anlamamız gerekir. “Peki Ben Neden Hala Buradayım?” benim için bu anlayışa giden yolu açıyor. Yolun sonunda ulaşılan katarsis ise üçüncü filmi şekillendiren adımı oluşturuyor.

Film Künyesi

  • Yönetmen Çağıl Saydam
  • Film Süresi
Paylaş:

Gösterim Bilgileri

Yönetmen

Çağıl Saydam

Çağıl Saydam

Çağıl Saydam 1994 yılında doğdu. İzmir Ekonomi Üniversitesi Sinema ve Dijital Medya Bölümü'nden mezun olduktan sonra mezuniyet projesi olan “61 Sokak No 4” ile Adana Altın Koza Film Festivali’nde En İyi Deneysel Film ödülünü kazandı. Üniversite yılları boyunca tiyatro ile uğraştı. 2022 yılında “Mutluluğun Kristali” isimli uzun metraj filmini çekti. Aynı yıl “Cumartesi Gecesi” adlı filmin görüntü yönetmenliğini yaptı. 2021 yılında hazal Bayar ile beraber “deneysel fetiş gore” türündeki "Her Şey Sinirimi Bozuyor" adlı filmi çekti. 2022 yılında ASAM,İzmir Ekonomi Üniversitesi ve Fransız Kültür işbirliği ile "Ruhların Piramidi ve Yaşlı Kalpler” adlı belgesel filmi çekti. “61 Sokak No 4” filminin devamı olan “Peki Ben Neden Hala Buradayım”ın festival yolculuğu sürüyor. İzmir’de bulunan Darağaç ile işbirliği içinde olan Çağıl kurgu yapmaya devam ediyor. Korku sinemasına hayran. Şu anda İzmir’de yaşıyor ve deneysel filmler çekmeye devam ediyor.