Saklı Güç Poster

Sinopsis

Film, toplumun kısıtlamalarına karşı mücadele eden hamile bir kadının hikayesini anlatıyor. İnsanın dayanma gücü, toplumsal normlar, yoksulluk ve sınıf ayrımcılığı gözler önüne seriliyor. Remya kendini toplumsal kuralların fırsatlarını sınırladığı bir dünyada kapana kısılmış bulur. Bu engelleri aşma çabalarına rağmen, aşılmaz görünen sayısız zorlukla karşı karşıya kalır. Remya'nın yüzleşmek zorunda kaldığı acı gerçekler aracılığıyla aslında kendi gücünü keşfeder.

Film Künyesi

  • Yönetmen Fathima A
  • Film Süresi
Paylaş:

Gösterim Bilgileri

Yönetmen

Fathima A

Fathima A

Şüphesiz pandemi herkese yeni uğraşlar kazandırdı. Benim sinema tutkuma zaman ayırmama olanak sağlasa da ben çok daha önce filmlere meraklıydım. Çocukluğumdan beri satranca ilgi duyarım. Ulusal ve uluslararası turnuvalara katıldım ve sene 2019 olduğunda Kadınlar Ulusal Amatör Lig Satranç Şampiyon'u oldum.

O zamanlar sinema tutkum satranç aşkım yüzünden biraz gölgede kaldı. İlkokuldayken bir dersten ünlü kuşbilimci Salim Ali’den bahsedildi ve öğretmenim Bayan Nirmala okulun bahçesinde sınıfım için bir kuş izleme etkinliği düzenledi. Bu ders bende kendi kameramı alma isteği ateşledi; annem de beni destekledi ve böylece 5. Sınıfa geçtiğimde ilk kameramı aldım.

Pandemi başladığında kız kardeşim Asna modelliğe merak sardı ve ben de onun kameramanı oldum.

Thevara’daki Sacred Heart College’da Sinema ve Televizyon alanında yüksek lisans yaptım. Yaratıcı yeteneklerimi keşfettiğim yer burasıydı. Film tutkuma yönetmenlik ve kurgu da eklendi.

Çok kolay bir kariyer olmadığının farkındaydım ama ailem bana hep destek oldu.

Arkadaşım Joe Joseph ile Ağustos 2022’de Asterix Productions adlı yapımcılık şirketimizi kurduk. Ne yaptığımız hakkında en ufak fikrimiz yoktu. Yeni yetme öğrencilerdik.

Başta küçük projeler üzerine çalışsak da yavaş yavaş işimiz büyüdü ve daha heyecan verici şeyler yapmaya başladık. Son beş ayda beş proje tamamladık.

En son kısa filmim “Veiled Inches” birkaç uluslararası festivalde ödül kazandı. Benim için eskiden rüya olan şeyler gerçekleşmeye başladı ve bu beni esaretlendiriyor.

Bu yolculuk hiç kolay değildi ama yakın gelecekte çok daha güzel şeyler başaracağıma inanıyorum.